Yacht charter of Oceanis 51.1 is located in marina Seget Donji (Marina Baotić), Croatia. It was build in the year 2018, and as such 8 years old. It has 6 cabins and suitable for 12 people max.
Sailing yacht is 15.54m in length, 4.82m in beam and has a draught of 2m. Sailing yacht Oceanis 51.1 has 110 hp engine.
| Country: | Croatia |
| Type: | Sailing yacht |
| Service Type: | Bareboat |
| Year: | 2018 |
| Length: | 15.54 m |
| Cabins: | 6 |
| Berths: | 12 |
| Beam: | 4.82 m |
| Draught: | 2.00 m |
| Engine: | 110 hp |
| Fuel: | 400.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2006 | 49.0 | 10 (8+2) | 4 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2008 | 49.0 | 10 (8+2) | 4 |