Yacht charter of Azuree 41 is located in marina Marina di Nettuno, Italy. It was build in the year 2017, and as such 9 years old. It has three cabins and suitable for 6 people max.
Sailing yacht is 12.5m in length, 3.94m in beam and has a draught of 2m. Sailing yacht Azuree 41 has 39hp engine.
| Country: | Italy |
| Type: | Sailing yacht |
| Service Type: | Bareboat |
| Year: | 2017 |
| Length: | 12.5 m |
| Cabins: | 3 |
| Berths: | 6 |
| Beam: | 3.94 m |
| Draught: | 2.40 m |
| Engine: | 39hp |
| Fuel: | 150.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2003 | 42.0 | 6 (+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2025 | 34.0 | 6 + 2 dinette | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2024 | 37.0 | 6 + 2 dinette | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2020 | 12.35 | 8 (6 + 2 dinette) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2009 | 51.0 | 10 +1 | 5 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2007 | 50.0 | 13 10+2+1 | 6 (5+1 crew) |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2008 | 13.26 | 10 | 4 |