Yacht charter of Oceanis 50 Family is located in marina Dubrovnik (ACI marina), Croatia. It was build in the year 2012, and as such 14 years old. It has 5 cabins and suitable for 11 people max.
Sailing yacht is 15.36m in length, 4.82m in beam and has a draught of 2m. Sailing yacht Oceanis 50 Family has 75 HP engine.
| Country: | Croatia |
| Type: | Sailing yacht |
| Service Type: | Bareboat |
| Year: | 2012 |
| Length: | 15.36 m |
| Cabins: | 5 |
| Berths: | 11 |
| Beam: | 4.82 m |
| Draught: | 2.00 m |
| Engine: | 75 HP |
| Fuel: | 400.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2014 | 9.96 | 5 | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2021 | 34.0 | 8 (6+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2017 | 11.5 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2016 | 15.59 | 11 | 5 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2023 | 38.0 | 8 (6+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2022 | 38.0 | 8 (6+2) | 3 (3D) |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2024 | 36.0 | 6 | 3 |