Yacht charter of Jeanneau 53 is located in marina Split (ACI marina), Croatia. It was build in the year 2014, and as such 12 years old. It has 5 cabins and suitable for 12 people max.
Sailing yacht is 16.06m in length, 4.77m in beam and has a draught of 2m.
| Country: | Croatia |
| Type: | Sailing yacht |
| Service Type: | Bareboat |
| Year: | 2014 |
| Length: | 16.06 m |
| Cabins: | 5 |
| Berths: | 12 |
| Beam: | 4.77 m |
| Draught: | 2.28 m |
| Fuel: | 240.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2011 | 9.96 | 5 | 2 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2016 | 11.5 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2024 | 41.0 | 8 (6+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 11.5 | 8 (6+2) | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 12.35 | 7 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2022 | 34.0 | 7 (6+1) | 3 (3D) |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 9.99 | 8 (6+2) | 3 (3D) |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2017 | 11.9 | 8 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2018 | 47.0 | 9 (8+1) | 4 |