Yacht charter of Lagoon 50 is located in marina Šibenik (Marina Mandalina), Croatia. It was build in the year 2019, and as such 7 years old. It has 8 (6+2) cabins and suitable for 14 (12+2crew) people max.
Catamaran is 14.75m in length, 8.10m in beam and has a draught of 1m. Catamaran Lagoon 50 has 2x57HP Yanmar d. engine.
| Country: | Croatia |
| Type: | Catamaran |
| Service Type: | Crewed |
| Year: | 2019 |
| Length: | 14.75 m |
| Cabins: | 8 (6+2) |
| Berths: | 14 (12+2crew) |
| Beam: | 8.10 m |
| Draught: | 1.40 m |
| Engine: | 2x57HP Yanmar d. |
| Fuel: | 1040.00 l |
No matching results