Yacht charter of ELAN 444 Impression BT is located in marina Sukošan (Marina Dalmacija), Croatia. It was build in the year 2013, and as such 13 years old. It has 4 + salon cabins and suitable for 10 (8+2) people max.
Sailing yacht is 13.85m in length, 4.18m in beam and has a draught of 1m. Sailing yacht ELAN 444 Impression BT has 55 hp VOLVO engine.
| Country: | Croatia |
| Type: | Sailing yacht |
| Service Type: | Bareboat |
| Year: | 2013 |
| Length: | 13.85 m |
| Cabins: | 4 + salon |
| Berths: | 10 (8+2) |
| Beam: | 4.18 m |
| Draught: | 1.90 m |
| Engine: | 55 hp VOLVO |
| Fuel: | 270.00 l |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2024 | 36.0 | 6 | 3 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2011 | 16.75 | 12 | 5 |
| Year | Length | Berths | Cabins |
|---|---|---|---|
| 2012 | 15.4 | 12 (10+2) | 6 (5+1) |